Pimaş Gider Borusu Tıkanıklık Açma

Silivri Su Tesisat Döşeme

Pimaş Gider Borusu Tıkanıklık Açma :

Pimaş Gider Borusu Tıkanıklık Açma Bütün Ev Sahiplerinin ve Kiracıların En Önemli Problemidir…

Binalarda atık su giderlerinin uzaklaştırılması için pimaş borular kullanılmaktadır. Bu borularda zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar pimaş gider borusu tıkanıklık açma cihazı adı verilen cihazlarla ortadan kaldırılmaktadır.

Tuvaletlerde, banyolarda, lavabolarda ki atık suların uzaklaştırılması için kullanılan bu borular yanlış kullanımdan dolayı tıkanıklığa neden olur. Örneğin tuvaletlerde, tuvalet kağıdının yanlış kullanımı, mutfak lavabolarında, bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesinin giderinin bağlanması, tıkanıklığa neden olabilmektedir.

Bakırköy Yeşilköy Mahallesi Su Tesisatçısı
Bakırköy Yeşilköy Mahallesi Su Tesisatçısı

Peki, buralarda meydana gelen pimaş tıkanıklığı nasıl açılır?

Öncelikle bu sorunların ortadan kaldırılması için özel cihazların geliştirildiğini bilmek gerekiyor.

Profesyonel pimaş gider borusu tıkanıklık açma , sektördeki tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve altyapılarını buna göre yenide şekillendirmektedir. Profesyonel su tesisatçısı tarafından kullanılan cihazlara da robot tıkanıklık açma cihazı adı verilmektedir. Bu cihazlarla yapılan işlemde pimaşın hiçbir yerine zarar verilmemektedir. Pimaş açma işlerinde kusursuza yakın hizmetler sunuyoruz. Yaptığımız tüm pimaş açma hizmetleri garanti kapsamındadır.

Pimaş Tıkanmasına Etki Eden Faktörler

Bu borular PVC’den üretilmiştir ve uygulaması oldukça kolaydır. Ancak yanlış kullanımlar sonucu pimaşlar tıkanabilir. Pimaşa atılan katı atıklar, peçete, donmuş yağlar pimaşların tıkanmasına ve kullanamamamıza neden olur. Pimaş tıkanıklığı açma sorunu meydana geldiğinde kurumsal firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir. Kurumsal firmalarımız özel olarak tasarlanmış cihazlara sahiptir. Ve bu cihazlar özel olarak eğitilmiş personel tarafından kullanılmaktadır. Tüm işlemlerimiz ve sunduğumuz hizmetler garanti kapsamı altındadır.

Pimaşlar da meydana gelen tıkanıklıklar gider borularından gitmesi gereken suların evinize dolmasına neden olabilir. Pimaş boruların içine atılan kağıtlar tuvalet ya da lavabo giderini bir süre sonra tıkayarak, tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı meydana gelir. Ancak sular banyoyu basana kadar bu sorun anlaşılmayabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kurumsal firmalardan destek alabilirsiniz. Firmalar sorunu bildirmeniz den kısa bir süre sonra profesyonel ekipleri adresinize yollayacak ve şikayet konusu olay hızlı bir şekilde ortadan kaldırılacaktır.

Kanal Açma Hizmeti

Kanal açma makineleri adı verilen bu cihazlar pimaş içinde tıkanmaya yol açan atıkları parçalayarak kanal borusuna gönderir. Pimaş tıkanıklığı açma konusunda özel olarak tasarlanan bu cihazlar borunun yüzeyine ve iç kısmına zarar vermeden tıkalı olan yeri tam olarak tespit eder ve temizler. Robot sistemlerle hizmet veren kurumsal firmalar uzman personeli ile hizmet vermekte, pimaş borularındaki tıkanıklıkları profesyonel olarak ortadan kaldırır. Eskiden suyun geri geldiği bölgeden itibaren kırma işlemi uygulanırdı.

Bu çalışma yönteminde evin içi tam anlamıyla şantiyeye döner, tıkanıklığın yeri tespit edildiğinde ise açmak yerine değiştirme yöntemine başvurulurdu. Bu da hem zaman kaybı yaratır, hem de fazla maliyete neden olurdu. Çünkü sorunun giderilmesinin ardından binaya fayans ve duvar ustaları girer, onarım süresi uzardı. Komşuların şikayetleri kaybettiğiniz zaman yaptığınız onca masraf sadece yanınıza kar kalırdı. Oysa modern cihazlarda bütün bu işlemler yapılmıyor. Çünkü robot cihazlar tıkalı boruların içine salınmakta, bu sayede pimaşlar kırmadan açılmaktadır.

Pimaş tıkanıklığı ile karşı karşıya kalındığında modern cihazlar arızalı noktasal olarak tespit eder. Böylece tıkalı bölgeye ulaşmak için yapılması gereken kırma işlemleri son bulur. Ayrıca kameralı cihazlarla birlikte borunun içinde sorunun kaynağı da rahatlıkla görülebilir. Sonrasında kanal içine kanal açma makinesi gönderilir.

pimaş gider borusu tıkanıklık açma , Tıkanıklığa nereden olan madde parçalanır. Parçalama işlemi sırasında boruya hiçbir zarar verilmez. Yağlanmadan kaynaklanan bir sorun varsa bu kez de yüksek basınçlı yıkma makineleri kullanılır. Yağlanma tıkanıklıkları genellikle otel ve restoranların mutfaklarında gerçekleşir. Çünkü bulaşık yıkanırken bütün yağlar gider borularına gönderilir. Bu nedenle de gider boruları ile birlikte ana borularda da tıkanmalar meydana gelebilir. Bu tıkanıklıklar da yüksek basınçlı su veren özel tasarımlı cihazlarla giderilir.

Tıkalı Pimaş Gideri Açma İşlemi 

Pimaşın içine bez parçaları ya da tuvalet kağıtları atıldığında tıkanmalar yaşanabilir. Bu kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlardır. Tıkanıklık nedenleri arasında bulunan pimaş çökmeleri de profesyonel servis personeli tarafından onarılmaktadır. Yaşadığınız sorunlar karşısında firmalarımızdan destek istendiğinde işlem pimaşı kırmadan gerçekleştirilir. Günün hangi saati olursa olsun uzman ekipler desteğe hazırdır ve telefon edip destek istediğinizde adresinize kısa bir süre içinde ulaşacaklardır.

Firmalarımızın profesyonel ekipleri pimaşları tıkayan cisimleri boruyu kırmadan ortadan kaldırmaktadır. Pimaşlar bahçe sulama işlerinde de kullanılmaktadır ve bu borularda da çeşitli nedenlerden dolayı tıkanmalar meydana gelmektedir. Uzman personel bu tıkanıklıkları da kısa zamanda tespit etmekte ve ortadan kaldırmaktadır. Uzman firmamız profesyonel makinelerimizle günün her saati hizmetinizdeyiz. Bir telefon kadar yakınınızdayız.

Pimaş Gideri Açma Hizmeti Almak İçin Hemen Arayın!

Uzman ekipler, pimaşta meydana gelen tıkanıklığı açmadan önce sorunu yerini ve nedenini tespit etmektedir. Bu tespit işlemi için de görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar pimaşın içine yollanmakta, elde ettiği görüntüler de bilgisayar ekranında değerlendirilmektedir. Ardından da tıkanıklığın açılması işlemine geçilmektedir. Hiçbir şekilde kırma dökme işlemi yapılmadan pimaş açma işleminiz hemen halledilmektedir.

Pimaş açma hizmetleri arasında pimaş açıcı adı verilen kimyasallar da vardır. Bu kimyasallar özel olarak geliştirilmiştir. Piyasada satılan lavabo aç gibi kimyasallardan farklı bir yapıya sahip olan bu kimyasallar. Ancak bu kimyasalların her tıkanıklıkta kullanılması da bazı sakıncaları beraberinde getirmektedir. Bu nedenle her tıkanıklık açma işleminde bu kimyasallar kullanılmamaktadır. Kullanılan kimyasallar pimaşa zarar verme olasılığı çok yüksektir.

Her tıkanıklıkta kimyasal kullanan tesisatçılara güvenilmemesi gerektiği ifade edilmektedir. Tıkalı pimaşların kameralı elektronik cihazlarla açılması en uygun yöntem olmaktadır. Kurumsal firmalar bu tip cihazlarla hizmet vermekte, üstelik tıkanıklık sorunlarını kısa bir sür içinde ortadan kaldırmaktadır.

Firmamız, sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ederek hizmetlerini koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine göre yerine getirmektedir. Modern cihazlarla ilgili yeterli bilgi ve birikime sahip olan uzman tesisatçılarımız, yaşanan tüm tıkanıklık sorunlarına anında müdahale edebilecek bir donanıma sahiptir. Kameralı elektronik cihazlarla yapılan bu hizmette pimaşlar zarar görmemekte ve tıkanıklıklar kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca fazladan masraf yapmanıza da gerek kalmıyor.

Geleneksel yöntemlerle hizmet veren tesisatçılarda teknolojik cihazlar bulunmamaktadır. Eski usul sistemleri denemek hem kolaylarına gelir hem de daha fazla masraf çıkarırlar. Bu nedenle de pimaş tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirirken borunun içinde ki cismin yerini ve hangi maddeden yapıldığını tespit edememektedir.

Ayrıca tuvalet ve banyo gider borularında meydana gelen tıkanıklıklarda kırma işlemi yapmaktadır. Çünkü kırılan yerlerin onarımı için bir usta gelmelidir. Oysa firmamız aracılığı ile gerçekleştiren hizmette böyle bir sonuçla karşı karşıyla kalmak imkansızdır. Çünkü gelişmiş teknolojili cihazlar, borunun içinin detaylı bir şekilde incelenmesini sağlamakta, açma işlemi de yine aynı şekilde üstün teknolojilerle tasarlanmış makinelerle yapılmaktadır.

pimaş gider borusu tıkanıklık açma Firma

Uzman ekip ve son sistem makineler ile her zaman hizmetinizdeyiz. Boş yere para ve zamanınızı harcamayın. Firmamız sorununuzu kısa sürede halleder ve sizin boş yere yaptığınız masraftan kurtarır. Pimaşlar da meydana gelen tüm sorunlarda firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Günün hangi saati olursa olsun pimaş açma hizmetleri ile ilgili bir destek aradığınızda telefon numaralarımızı arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Çağrı merkezimizi aradıktan kısa bir süre sonra mobil ekiplerimiz tam donanımlı olarak adresinize gelecek ve soruna müdahale edecektir. Bu hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle robot cihazlarla kırmadan pimaş açma hizmeti verdiğini söyleyen firmaların tamamına güvenmemek gereklidir. Çünkü çoğu firmada modern cihazlar bulunmamaktadır. Hizmet almadan önce firmanın referanslarının kontrol edilmesi gereklidir. Hizmet alırken bu noktaya dikkat edilmelidir.

Pimaş Gideri Açma

pimaş gider borusu tıkanıklık açma , Pimaş açma işlemleri tamamen kırma dökme tadilat gerektirmeden gelişmiş teknolojik ekipmanları en iyi şekilde değerlendire bilen profesyonelce yapılmaktadır. Geçmiş zamanlarda bu işler gerçekten çok zorlu bir süreçti. Daha önceleri tıkanıklığı bulmak için bir çok yer kırılırdı. Bu işlem günlerce sürer, büyük sıkıntılar ve masraflarla sorun çözülürdü.

Klozet ve tuvaletlere atılan her türlü bez ve tuvalet kağıdı gibi maddeler pimaşta tıkanmaya yol açmaktadır. Tıkanıklık açma işlemleri daha önceki senelerde tesisat sistemini komple kırılarak onarılması gibi ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı. Pimaş açmak için son teknoloji geliştirilmiş robot cihazlar ile tıkanıklık kolayca tespit edilip kırmadan dökmeden açıktaki bir pimaş hattı ağzından gönderilerek tıkanıklık etrafı pisletmeden açılabilmektedir.

Pimaşınızın içine gönderilen robot cihaz tıkanıklığa ulaştığında zorlanmalar başlar. Robot cihazın pimaş içerisinde ki tıkanıklığı parçalayan düzenekleri yavaşça cismi parçaladıktan sonra rögara gönderilir. Hattınızın içinde tuvalet kağıdı ve bez gibi pimaşı tıkayan cisimlerin robot cihaz kendine sararak kolayca pimaşınızdan dışarı çıkartır.

Pimaş gideri açma işleminde kesin çözüme ulaşmak için tıkanıklığınız açıldıktan sonra pimaş hattınıza kamera gönderilerek tıkanıklığın açılıp açılmadığın dan emin olunur. Eğer tıkanıklığınız açılmadı ise, açılmayan bölge kamerayla tespit edilir ve tekrar robot cihaz gönderilir. Böylece profesyonel ekipmanlarımız ile kesin çözüme ulaşmaktayız.

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır?

Tıkalı pimaş açmave pimaş gider borusu tıkanıklık açma işleminde kamera kullanımı kalite farkı olarak özellikle kendini öne çıkarmaktadır. Yapılan bu işlem yani robotla pimaş açma bir çok yeri kırıp dökmeden, etrafı pisletmeden zaman kazandırdığı için sizlere çok yararlı bir çözüm olmakla birlikte bir çok firma tarafından kamera sistemi kabul edilmiştir. Kamerayla tıkalı pimaş açma sorunun uzun süre tekrarlanmaması için uygulanan bu çözüm çok az firma tarafından kullanılmaktadır.

Tıkalı pimaş açma işlemi robot cihaz ile açıldıktan sonra kanal yıkama aletleriyle basınçlı su veya ilaçlı su uygulanarak tüm gider hattınız temizlenir. Pimaş tıkanıklığı sorunu uzun sürmesi sonucu su baskınlarına sorunun daha da büyüterek içinde çıkılmaz bir hal alıyor. Dolayısıyla tıkanıklık sorunu yaşadığınız da ucuz yerlerden hizmet almak yerine bu gibi tıkanıklık konusunda profesyonelleşmiş kurumsal şirketlerle çalışmanızı öneririz.

Atık su pimaşların da tıkanıklık yaşanmasının sebebi çoğunlukla tuvalete atılan tuvalet kağıtlarından kaynaklanmaktadır. Bir de yanlış ve bilgisizce tesisat sisteminin yapılmasından kaynaklanmaktadır. Atık swu gider boruları döşenirken kesinlikle kapalı dirsek kullanılmalıdır. Kapalı dirsek yerine açık dirseklerle dönüş yapılmalıdır. Atık su tesisat boruları döşenirken kat arası yatay hatların uzun olmaması gerekmektedir. Dikey hatla yatay hattının arasını kısa tutarak ve eğim vererek döşediği takdir de pimaş içerisinde su bekleme yapmayarak pisliği alır götürür ve pimaş tıkanıklığı yaşanmaz. Yatay pimaş hatlarına en az %2 eğim verilmelidir.

Yemek firmaları, oteller ve restoranlar da ise yağlanmadan dolayı sık sık tıkanıklıklar yaşanmalıdır. Özellikle eğimsiz ise tıkanıklık kaçınılmaz olur su ile birlikte giden yemek atıkları yani yağlar zamanla borunun içinde yapışarak ve birikerek kireçlenme ve tortulaşma yapıyor bu da pimaş tıkanıklığına yol açıyor. Bu gibi firmalar da tıkanıklık çalışması yapıldıktan sonra yani tıkalı pimaş açma işleminden sonra özel basınçlı su makinemiz ve özel kimyasallarla pimaşınıza zarar vermeden temizliyoruz. Yapılan bu işlemler de tıkanıklık sürecini bir hayli uzatıyor.

Tıkalı Pimaş Açma

pimaş gider borusu tıkanıklık açma ve Pimaşların tıkanması gündelik hayatta yaşanan sıradan sorunlardan biri haline gelmiştir. Fakat hala yanlış yöntemleri kullanmakta ve gereksiz yere fazla masraf yapmaktasınız. Yanlış çözümler üretmek yerine uzman bir firmadan yardım almanız sizin için çok iyi olacaktır.

Tıkanıklık durumlarında pimaş açıcı özelliği olan birçok maddenin aslında var olan sorunun çözümünden çok geçici bir rahatlama ile problemin daha ciddi boyutlara taşınmasına neden olan ürünler olmaktadır. En iyi markanın bile çok ucuza bulunabildiği bu ürünler aslında pimaş giderlerinde meydana gelen tıkanıklık ya da kaçak gibi problemlerin en başlıca nedeni olmaktadır. Çünkü içerdiği yoğun kimyasalın yakıcı etkisi sonucunda boruların hasarlı durumunun daha fazla artmasına neden olup bir müddet sonra kalan artık maddelerin de taş gibi sertleşerek gider borusunun tamamen kapanmasına neden olur.

Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan dökmeden açıyoruz. Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularına pimaş adı verilir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan katı atıklar kalın peçeteler bez parçaları tuvaletinizi veya lavabonuzu bir süre sonra tıkar.

Sular lavabonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlamazsınız gelişen teknoloji ile tesisat sektörü de yenilendi. Yurt dışında özel olarak üretilen bu makineler artık Türkiye de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri olarak adlandırılan bu cihazlar boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden zemine zarar vermeden etrafı kirletmeden çalışan pimaş açma makinesi borunuzun içindeki tam tıkanıklığı bulur ve temizler.

Tıkalı Pimaş Hattın Noktasal Olarak Tespiti

Tıkalı tuvalet ya da banyo pimaşını etrafa zarar vermeden açmanın yöntemleri de vardır.  Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılıp tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.

Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek hiç bir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Pimaş tıkanıklığı sizin için sorun olmaktan çıksın. Eski yöntemlerle uğraşmayı bırakın. Eski yöntemler yerine modern teknoloji ile kısa sürede ve masrafsız kırmadan dökmeden halledelim. Bizimle 7/24 saat iletişime geçebilirsiniz.

Bapcılar Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Tespiti

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası