Su Kaçağı Probleminiz mi Var? 

İstanbul Avrupa Yakası Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Probleminiz mi Var? 

Su Kaçağı Probleminiz ve He türlü su tesisat sorunlarınız için hemen arayın…
Kaçak tamir kimyasalı yöntemi;
Bu uygulamayı her sorunda kullanamayız. İşin tanımına uyan yerlerde kullanılması uygundur. Sızıntı küçükse ve tamirat gerektirmeyecek kadar sorun teşkil ediyorsa bu yöntem sorun aşılabilir. Kullanılan ilaç çok güçlü bir ilaç olup sızıntı yapan yeri adeta sıfır boru hattına dönüştürür.
Kamera ile inceleyerek su sızıntısı bulma yöntemi;
Bu yöntemi aslında anlatmaya gerek yok, adından da anlaşıldığı gibi çağımızın en iyi mimarisi olup başarım alamayacağı pek nadir görülür. Direk sorunlu noktaya uygulayarak konuya el koyulur ve müdahale başlar. En hızlı ve garantili yol olup, kullanılması uygun olduğu her alanda şirketimiz bünyesinde bu uygulamadan yararlanılmaktadır. Dilerseniz kameralı su kaçağı tespiti konusundaki makalemiz den bu seçenek ile alakalı daha detaylı bilgilere başvurabilirsiniz.
 Kırarak tespit yöntemi;
Şirketimizin asla kullanmadığı ve kullanmamakta karar kıldığı en ilkel yöntemdir. Çağımıza ayak uydurmak sektörde üst sıralara taşımaktadır.
Akustik dinleme yöntemi ile su kaçağı tespiti bulma yöntemi ;
Bu uygulama metodunda öncelikle akustik dinleme cihazına ihtiyacımız var. Ve profesyonel bir usta olması şart. Sıradan bir tesisat ustası dahi akustik dinleme yöntemi ile kaçağı bulamayabilir. Bu konuda kesinlikle profesyonel bir ustamızın olması lazım. Geri kalanını usta ve makine arasındaki bağlamda sorun çözülecektir. Günümüzde kullanılan yöntemdir. Zarar maliyetini en aza indirgemiş uygulamalardandır.

Mutfak , Lavabo , Gider Borusu Tıkanıklık Açma

            İstanbul Pimaş Tıkanıklık Açma

               Gider Borusu Açma ve Su Kaçağı Tespiti :

İstanbul Su Tesisatçısı 7/24 Acil Tesisatçı

Kartal Atalar Mahallesi Su Tesisatçısı
Kartal Atalar Mahallesi Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı bulunurken geleneksel yöntemleri izlemek hem maddi zarara uğratır, hem de gereksiz tadilatlarla uğraştırarak zaman kaybına neden olur. Su kaçağı tespiti gelişmiş teknolojilerle yapılır.

Su Kaçağı Tespit İşlemi

Akustik dinleme ve detektörlü cihazlarla su kaçağı bulma yöntemi hem ekonomiktir hem de tadilat gerektirmediğinden hızlıdır. Fazladan masrafa ve boşa zaman kaybına neden olmadan eski yöntemlerden vazgeçin. Bazı su kaçaklarının yeri tam olarak belli olmaz. Hatta anlaşılamayabilir. Bu tür kaçaklar su faturasının yükselmesine neden olur.

Bu tip durumlarda önce su sayacının kontrol edilmesi gerekir. Eğer su kaçağı sürekli dönüyorsa incelikle İSKİ’ye müracaat edilmelidir. Çünkü sayaç arızası olabilir. Sayaçların bakımı ve değiştirilmesi de İSKİ’ nin sorumluluğundadır. Eğer su sayacında bir arıza yoksa o zaman su kaçağı ihtimali çok fazladır. Oysa modern cihazlarla hizmet veren firmalara başvurulduğu takdirde kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir. Su tesisatı kaçak bulma firması arandığında öncelikle ne gibi hizmetleri verdiği araştırılmalıdır. Hizmet alınacak firmanın en son teknolojilerle tasarlanan cihazları olması gereklidir.

Temiz su tesisatlarındaki kaçakların bulunması için cihazı olan firmanın pimaş açma hizmeti için de kameralı cihazı olmalıdır. Yalıtım kaçakları için de termal kameraları bulunmalıdır. Su tesisat kaçaklarında doğru tespit edilebilmesi için gerektiğinde tüm bu cihazların kullanılması gerekebilir. Firmamız kameralı cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su sızıntısını tespit etmek için fayans, zemin ve duvarları kırma yöntemi tamamen sona ermiştir. Artık modern yöntemlerle su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Firmalarımız bu işlemler için özel olarak tasarlanan cihazları kullanmaktadır. Bu sayede yapılan tüm işlemlerde kırma dökme işlemi uygulanmamaktadır.

Tavandan Su Damlacıkları Mı Akıyor?

Su kaçaklarını günü hangi saati olursa olsun tespit eden firmalarımız, sorun bildirildiğinde hemen profesyonel ekiplerini yönlendirmektedir. Tüm donanımlı olarak verilen adrese gelen profesyonel servis ekiplerimiz, sorunu ortadan kaldırmaktadır. Su kaçağı nasıl bulunur denildiğinde de donanımlı teknik personelle bulunur denilebilir.

Tavanınızdan su damlacıkları akıyorsa ve tavanınız kabarıp dökülüyorsa mutlaka su kaçaklarının olduğu düşünülmelidir. Geleneksel yöntemlerle bulunmaya çalışılan su kaçak tespitinde tahmini kırma işlemi uygulanıyordu. Çünkü çıplak gözle su kaçağı bulma işlemi imkansızdı. Çoğu zaman kaçak, kırılan yerin çok daha farklı bir yerinde ortaya çıkabiliyordu. O zaman da yapının şantiyeye dönmesi kaçınılmaz oluyordu. Oysa modern yöntemler kırma işlemlerini sona erdirerek üstün bir hizmet anlayışını getirdi. Su kaçak tespitinde kullanılan cihazlar, boruda meydana gelen çatlak ya da deliği tam olarak buluyor.

Eviniz de Tavan mı kabardı ?

Üstelik bunu birkaç yeri kırmadan yapıyor. Hatta kaçağın olduğu bölge de kırılmıyor. Bu sayede ekstra bir maliyet ortaya çıkmıyor. Dolayısı ile işlem geleneksel olarak hizmet veren tesisatçılardan çok daha uygun fiyata gerçekleştirilmiş oluyor. Son sistem teknolojik cihazlar sayesinde kırma işlemi gerçekleştirilmiyor.

Tesisatçılar ise sızıntının olduğu yerden itibaren kırma işlemi yapıyor. Ancak çoğu zaman sorun, ilk kırılan yerde çıkmaz. Çünkü su, kendine çok farklı bir yol bulabilir. Bu da kaçağın merkezi ile sızıntının olduğu yerin farklı bölgelerde olmasına neden olur. Bu durumda tesisatçı çok daha fazla yeri kırmak zorunda kalır. Bu nedenle de evinde su kaçağı olan kişi için kabul dolu saatler başlar. Beklide kabus dolu günler de denilebilir. Su kaçağı bulmak için günlerce kırma dökme işlemi yapılabilir. Bu sizi rahatsız eder.

Eski yöntemlerde rahatsız olmamak için son sistem makinelerimizle hem uygun fiyata hem de kısa sürede su kaçaklarını buluyoruz. Bu cihazlar sayesinde en üstün hizmet sunulmaktadır. Sizde hayatınızı kabusa çevirmek istemiyorsanız bizi arayın 7/24 hizmetinizdeyiz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Yapılarda meydana gelen su kaçaklarında uzman firmamızdan destek almak sizin için çok iyi olur. onarımın yüksek maliyet ödenmeden ve kısa sürede yapılmasını sağlar. Çünkü profesyonel ekipler ve son sistem cihazlarla hizmet veren firmalar, su tesisatı kaçaklarını kırma işlemi yapmadan tespit ediyor.
Eski sistemlerde çıplak gözle kaçak tespit edilemediği için su tesisatı kaçak bulma işleminde sızıntı olan yerin çevresi komple açılması gerekiyordu. Bu nedenle de fayans ya da duvarın büyük bir kısmının kırılması gerekiyor. Bu da sizin mekanınızın inşaat alanına dönmesi anlamına geliyordu.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti 

En son geliştirilen cihazlarla birlikte su kaçaklarını güvenli bir şekilde buluyor kırmadan dökmeden sorun tepsi ediliyor.
Teknolojiyi yakından takip ederek altyapısını sürekli yenileyen kuruluşumuz, uzman personelleri ile de su kaçaklarını hızlı bir şekilde kırmadan tespit ediyor ve sonrasında da onarımını gerçekleştirerek mağduriyetinizi ortadan kaldırıyor.
Özel sensör ve kameralı cihazlarla hizmet veren firma, müşterilerinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılıyor. Gizli su kaçaklarını tespit etmek göründüğü kadar kolay değildir, kaçağın kaynağının belli olduğu koşullardan çok daha zordur. Gizli kaçaklar ancak yapının bir yerinde meydana gelen rutubetle anlaşılabilir. Bu rutubet de kaçağın olduğu yerde değildir.
Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda uzman firmamızdan destek istemeniz, onarım masrafını fazlasıyla düşürecektir. Gizli su kaçağını bulmak için klasik yöntemlerden yararlandığınız takdirde çok fazla bir maliyetin olacağını hesap etmeniz gerekmektedir. Belki tesisatçı su kaçağını bulmak ve onarmak için yüklü bir para istemeyebilir ama ondan sonra kırılan yerler için bir hayli para ödemek zorunda kalırsınız.
Ödeyeceğiniz miktar kırılan yerin büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Ancak gizli su kaçaklarında bütün bir tesisat hattının kırılabileceğini de bilmeniz gereklidir. Oysa su tesisat kaçağı bulma işinde son sistem cihazlarla hizmet veren firmamız, kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan sızıntının ana kaynağını tespit etmektedir.

Mutfak Gider Tıkanıklığı Açma

Mutfak giderlerindeki tıkanıklık açma yöntemleri sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tıkanıklık nedenlerinin başında, eğer inşaat zamanında eksik veya hatalı yapılan bir bölüm yoksa ve yakın zamanda tadilat yapmadıysanız, genelde yağlanma veya yemek atıklarından meydana gelir.
Bu gibi durumlarda destek istediğiniz profesyonel ekipler, özel olarak tasarlanmış çelik helezon yaylı robot tıkanıklık açma makineleri ile mutfak giderindeki tıkanıklığa, pimaşlarınıza ve herhangi bir yere zarar vermeden müdahale yapmakta, bu böylece de mutfak lavabo tıkanıklığı giderilebilmektedir.

Pimaş hatları için özel olarak geliştirilmiş tıkanıklık açma cihazlarından tamamen farklı olan kameralı sistemler ile görüntülemeyi uzman ekipten ısrarlı bir şekilde istemeniz gereklidir. Bu işlemle birlikte mutfak gider hattınızda herhangi bir problem kaldı mı diye düşünmenize de gerek kalmamaktadır. Doktorların kullandığı endoskopi cihazına benzeyen bu sistem ile pimaş hattınızda olan sorunları ve hataları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisat mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar, resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere denir.

Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, su kaçağı bulma, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşlarının tıkanıklık açma hizmetlerini sağlayan meslek dalıdır.

Su tesisatçısı ustalık gerektiren iştir. Her meslekte olduğu gibi bilgi, birikim ve tecrübe ile elde edilir.

Su tesisatçısı hakkında her türlü bilgiye ulaşmanızı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu yazıyı derledik. Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi :

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazlar arasında ilk sıradadır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken tesisatçıların ya da daha doğru tabir ile tesisat firmalarının önemi burada devreye giriyor.

İnsanın tabiatında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullandığımız bir bileşiktir. Su tüm canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumamız gerektiğini asla unutmayalım. Gereksiz israflardan kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.
Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile gelişmektedir.

Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını, musluk ayarlarını mümkün olan minimum değerlerde, kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz.

Bozuk musluklarınızı ve su tesisatında ki kaçakları, bozuk sifonlarımızı elimizden geliyorsa kendimiz tamir edelim. Bilmiyorsak profesyonel firmalarca tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. “İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakmak daha akıllıca olacaktır.”

Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz işçilik sergilenmesi ve çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çünkü kimse ileride aynı sorunu yaşamak istemez.

Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespit cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti, nem ölçme tekniği ile su kaçağı bulma yapabilen bu cihazlar sektörel bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır.

Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1’lere kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.

Tuvaletimden Kötü Koku Geliyor Ne Yapmalıyım?

Lavabo, klozet ve küvet tıkanıklıkları, insanların kabusu olabiliyor. Özellikle yaz dönemlerinde tıkanma konusunda daha çok iletişime geçmektesiniz. Aslında tıkanıklık daha önceden meydana geliyor ancak soğuk havalarda koku çevreyi rahatsız etmeyebiliyor. Yaz gelip havalar ısınmaya başladığında o hissedilmeyen kötü koku binayı ya da konutu sarabiliyor.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerini gerçekleştiren uzman ekiplerimiz, bu işler için tasarlanan cihazlar ve özel kimyasal malzemeler aracılığı ile sorunu kökten hallediyor.

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetinde kameralı görüntüleme sistemi sunan firmamız, yeri tam olarak tespit ettikten sonra yüksek su basıncı sağlayan makineler kullanıyor. Bu makineler yabancı maddeleri yerinden sökerek kanalizasyon sistemine atılmasını sağlıyor. Ya da özel kimyasallar kullanılarak yabancı cismin parçalanması sağlanıyor.

Sonrasında yine yüksek basınçlı su verilerek yabancı maddelerin tuvalet giderinden tamamen atılması sağlanıyor. Bu işlem de kısa sürede sonuçlandırılıyor ve yaşanan mağduriyet ortadan kaldırılıyor.

Uzman firmamız kameralı görüntüleme sistemi ile tıkanıklığı önceden tespit ediyor ve ona göre çözümler buluyor. Son sistem cihazlar ile tuvalet tıkanıklığı sorununuzu hemen ortadan kaldırıyoruz. Boşa zaman ve çok masrafa gerek bırakmadan işinizi hallediyoruz.

Sizde tuvalet tıkanıklığı sorunu için uzman bir yardım istiyorsanız bizi arayın her zaman yardımcı olalım. Teknolojiyi en yakından takip ederek sizlere kusursuz hizmet ilk amacımız ve teminatımızdır. Her müşterimiz bizim için çok kıymetlidir. Sitemizde tüm vermiş olduğumuz hizmetleri inceleyebilirsiniz. Ve memnun kalacağınızdan hiç şüphemiz yok. Her şey sizin için.,

Su Tesisatı Nasıl Döşenmeli Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bina içerisine kullanılmak üzere doğru proje ile dağıtılması,
Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
Organik atıklar ve temizlik için kullandığımız deterjan tarzı kimyasal bileşenlerin atık su gider hattı üzerinden rögar bağlantısının doğru yapılandırılması,
Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır. Konut içinde su tesisatı iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunlar suyu konut içi noktalara ulaştıran temiz su tesisat hattı ve pis ve atık suyun boşaltılması sağlayan atık su tesisatıdır.
Pis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda hem pis hem de temiz su tesisat borularının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz.
Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar. Erken teşhis önemlidir. Sizi hem büyük sorunlardan korur, hem de maddi olarak zarara sokmaktan korur.

En Sık Karşılaşılan Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Duvar içinde yürütülen (sıva altı) su tesisat borularında gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız;
Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaşıyorsanız,
Üst kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,
Tavanda, duvarda, parkede kabarma, deformasyon varsa,
Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,
Binanızda su kaçağı var ve bu da profesyonel bir su tesisatçısına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma alanı, günün çoğu zamanınızı geçirdiğiniz yerdir. En ufak sorunlar sizi üzmeye hatta daha fazla giderek uykularınızı kaçırmaya neden olabilir.

Evin içerisin de yatarken bir damlama sesini kim duymaz ki?

Ya da siz uyurken alt komşunuzun sabah erkenden zilinize basarak su tesisatınızdan kafamıza su sızıyor demesi tabi ki hoşnut bir durum değil.

Tesisat hatlarında oluşan su kaçağı başlangıcı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Yaşam alanlarında meydana gelen su sızıntıları bazen kontrolümüz dışında gelişir. Verdiği zararda, ilk teşhis edildiği an ile doğru orantılı olarak artar. Sorunlar yaşamamıza neden olur ve keyfimizi bozar.

Su kaçağı tesisat hattının patlaması, eskimesi gibi durumlarda görülebileceği gibi, tıkanıklık problemlerinde de görünebilir. Tıkalı olan bir pimaş hattından su gidemeyeceği için en müsait yerden sızıntı yapabilir.

Su tesisatında, su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan ya da üst kattan da oluşabilen bir sorundur. Sızıntı olan tesisat hattında sorun giderme işlemine öncelikle; su kaçağını bulmakla başlanır. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.

Kameralı su kaçağı tespit cihazı,
Akustik dinleme ile su kaçağı bulma cihazları,
Robot ile kırmadan tıkanıklık açma cihazı en sık kullandığımız materyallerdir.
Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

Kameralı Su Tesisatçısı :

Su tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Firma hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda ilk etapta yaptığı işin garantisi ve referansına bakılmalıdır. Bunlar kolay tercihler değildir.

Su tesisatı ve sıhhi tesisat işini bütünüyle benimseyen, kendine güvenen ve ne yaptığını iyi bilen bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Amacımız bu işi bireysel veya kurumsal olarak yapan hiç bir firmayı kötülemek değil. “Pişmanlık yaşamadan önce bir kişiye dahi ulaşabilirsek ne mutlu bize.” Bu kelimeleri konuştuktan sonra bizler tekiz, biz bu işte bir numarayız da demiyoruz.

İleriye dönük hizmet anlayışımızdan dolayı yaygın, geniş ve kapsamlı hizmet ağımızdan yararlanmak için iletişim adreslerimizde tüm numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti ve su kaçağı bulma hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz su kaçağı tespiti adlı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Kısacası su tesisatı olarak her ne işiniz varsa biz sizinle çalışmaya hazırız.

Aklınıza gelebilecek tüm su tesisat tamirleriniz de bizlere güvenle ulaşabileceğiniz 7/24 destek hattımızdan siz kıymetli müşterilerimize hizmetlerimizi gururla sunarız.

İstanbul’ un tüm ilçelerine geniş servis ağımız ile 7/24 hizmet veriyoruz. Su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, tuvalet, klozet, lavabo, banyo tıkanıklık açma, logar bulma, logar açma ve yangın hidrant olmakla beraber tesisat adına her türlü işiniz için bize ulaşabilirsiniz.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti sektöründe sayısı hızla artan firmaların arasından sıyrılarak, sunduğu hizmet ve verdiği güvenceyle rüştünü ispatlamış olan firmamız kameralı su kaçağı bulma ve noktasal su kaçağı tespiti işlerinizi itina ile ve garantili olarak yapmaktadır.

Modern teknolojinin getirdiği cihazlar yardımıyla yaşam alanlarımızı kullanışsız hale çeviren su kaçağı problemleri artık sorun olmaktan çıkıyor. Su kaçaklarını yeni sistemle bulmak birçok yarar sağlar.

Evlerde ve iş yerlerinde gereksiz kırım, onarım, tadilat işlerini önler. Sorunun direk kaynağını bulup noktasal olarak onarım yapılmasından dolayı masrafı azaltmaktır. Eski sistem tesisatçılar hem maddi hem manevi yönden sizi yıpratacaktır.
Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti işleriniz için çağırdığınız ustalar, günümüzde kullanılan kameralı ve akustik dinleme cihazları olmadığından dolayı tecrübe ve deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışırlardı.

Kanal tıkanıklığı açma makinesi tıkalı boruyu açar. Eğer açılmaz ise kameralı görüntülemeli tespit işlemi gerekir. Bazen de tıkanıklık açma olmadığı halde boru hattında sorun olan bir bölgeyi ya da bir cisim kaçırıldı ise o cismin yerini bulmak için kameralı tesisat kaçağı tespiti yapılır.

Özellikle inşaat temeline döşenen gider borularının içine beton dolması ile tıkanan pimaşlar açılamaz.

Bu hattı tamamen değişmekte imkansız gibi bir şeydir. Çünkü temeli baştan başa kırmak gerekir hattı yenilemek için. Böyle bir durumda beton dolu olan kısım tespit edilip sadece orası kırılarak değiştirilsin diye bu tespit işi yapılır.

Kamera boru içine salınır beton olan bölgeye gelince yukarıdan dedektörle kameranın olduğu yer nereye denk geliyorsa çizilir. Aynı cihaz su kaçağı için de kullanılabilir.

Su Kaçağı Tamiri Yapan Firma :

Kameralı su kaçağını tespit eden cihazlar su tesisatının içini görür. Görüntü alınan bölge hakkında rapor verilip tamiratı garantili olarak yapılabilmektedir. Üst kattan sızan su alt katın tavanında kabarmalar veya kararma yapabilir.

Genelde bu tür problemler atık su giderlerinde problem olduğuna bir işarettir. Su kaçağının daha farklı boyutlarda belirtileri görülebilir. Örneğin su sayacının musluklar kapalı durumdayken dönmesi, yüksek fatura şoku şikayetlerinizde su kaçağı şikayetlerinden biridir.

Elinde kameralı tesisat kaçağı ile tesisatçı kimliği olmayan, saçma sapan yerleri işaretleyerek insanları kandıran bir çok firma bulunmaktadır. Su kaçak kameraları oldukça pahalı makinelerdir. Kamerası olmayan firmalar bu işi sadece para kazanma amaçlı yapmaktadırlar.

Kamera olmadığı zaman komple atık su giderlerini değiştiren ustalar ve su tesisatındaki kaçağı bulamayıp senin tesisatın komple değişecek diyen tesisatçılar bunların hepsine karşı sizleri uyarıyoruz. Siz siz olun profesyonel kameralı su tesisatçıları ile çalışın.

Firmamız 7/24 su kaçağı bulma ve su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir. Bizi aramanız sizi daha güvenli ve masrafsız şekilde işinizin halledilmesini sağlar. Su tesisatı adına hizmetlerimiz bunlarla kalmayıp en çok takip edilen konularımızı da görüntüleyebilirsiniz.

Modern Yöntemler ile Su Kaçağı Tespiti:

Gerek günümüz tarihi olsun, gerekse teknolojiye ayak uydurmak olsun ev ve iş yerlerinizde su kaçağı tespiti yapmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Klasik yöntemlerle yapılan kaçak tespiti sırasında kaçağın olduğu yeri bulmak için belirli yerlerin kırılması gerekmektedir.
Eski yöntemlerle kaçak çıplak gözle görülemediği için kırılması gereken yerler olurdu.

Oysa modern cihazlarla yapılan işlemde herhangi bir yerin kırılmasına gerek yoktur. Son teknoloji ile üretilen cihazlarla yapılan su kaçak tespitini eğitimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Görüntülü ve akustik yapılan işlemlerde sızıntının olduğu yer tam olarak tespit edilmekte, bunun sonucunda da onarım işi güvenli bir şekilde yerine getirilmektedir. Gider borularındaki sızıntılar kamera sistemi ile tespit edilirken temiz su tesisatındaki sızıntılar da ses dalgaları ile bulunmaktadır.

Su kaçağı, duvarda ya da fayans da meydana gelen su damlacıkları sayesinde anlaşılabilir. Kimi zaman da sızıntı gözle görülemeyebilir. Gözle görülmeyen sızıntılara gizli kaçak adı verilmektedir. Önceki dönemlerde bu sızıntıların ortadan kaldırılması hem zahmetli hem de maddi boyutu oldukça fazla oluyordu.

Çünkü su kaçağının yerini tespit etmek için bazen bütün bir duvarın kırılması ve mekanın inşaat haline gelmesi gerekiyordu. Oysa teknoloji ilerledikçe bu kaçakları modern yöntemlerle tespit eden cihazlar geliştirildi. Kurumsal firmalar da su kaçağı tespitini modern cihazlar ile birlikte yapmaya başladı.

Bu cihazları kullanabilecek eğitimli personeli de bünyelerinde barındıran kurumsal firmalar, böylece hem zahmetsiz hem de maddi durum gerektirmeyen yöntemi kullanmaya başladı.
Su kaçağı tespiti yapan firmaların teknolojik ürünleri kullanması ile birlikte maliyet de düştü. Bu sayede binanın her yerindeki sızıntılar çok kolay bir şekilde bulunabilir hale geldi.

Üstelik çok küçük bir çatlak ya da deliğin bile modern cihazlarla kısa sürede tespit edilerek onarılabilir duruma gelmesine sebep oldu.

Çıplak gözle görülemeyen sızıntıları bile bulan cihazlar hem bina sahibine hem de tesisat işi yapan firmalara büyük kolaylıklar sağladı. Müşteri memnuniyetini önemli tutan firmamız bu son teknoloji cihazlara sahiptirler. Bunun sonucunda da hiçbir yer kırılmadan meydana gelen sorun kalıcı olarak ortadan kaldırılmaya başlandı.

Maliyetleri fazla olduğu için de sadece kurumsal firmalarımızın sahip olduğu bu cihazlar, müşterilerin yaşadığı sızıntı kabusunu kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Güvenli hizmet veren firmaları da öncelikle internet ortamında detaylı bir şekilde araştırmak gerekmektedir.

Kurumsal firmalar kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Klasik yöntemlerde bütün bir banyonun kırılma ihtimali oldukça büyüktür. Çünkü su sızıntısının görüldüğü yerden çok daha farklı bir yerde olabiliyordu. Bu da mekanın tamamının kırılması anlamına gelebiliyordu.

Oysa gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağını bulmak için kırıp dökme işlemleri tarih oldu. Uzman personel, son derece gelişmiş cihazlar aracılığı ile kaçağın tespitini gerçekleştirerek daha büyük masraflara yol açmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Su kaçağı tespitinde uzman ekibimiz ve son teknoloji cihazlarımızla su kaçağı bulma işlemini yerinde tespit eder minimum hasar ile su kaçağını önleriz. Garantili işlem ile su kaçağı onarımını yapmakta olup müşteri memnuniyetine önem göstermekteyiz.

Bapcılar Tıkanıklık Açma

Su Kaçağı Tespiti

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası